fejlec6

Öltöztessünk fel egy oltárt!

Sokfelé járunk manapság a világban. Akár turistaként, akár vendégként látogatunk meg helyeket, sokféle templomba betérünk. Gyülekezeti tagként is sokféle gyülekezeti szokással találkozhatunk. A sokszínűségben azonban vannak olyan berendezési tárgyak, amik mindig minden templomban megtalálhatóak. Miért állnak ezek ott? Miért pont ott állnak? Mi az, amivel az oltárok fel vannak díszítve? Miért változik az oltárterítő színe? Mi az, ami különböző, illetve közös más felekezetekkel? A kérdések megválaszolásával a diákok maguk „rendeznek be” egy templomot és kerülnek közelebb a templomi berendezés, illetve (az evangélikus) istentiszteleti liturgia tartalmához.

Időtartam: 45-90 perc

Csoportlétszám: maximum 20 fő. (Nagyobb létszám esetén csoportbontás szükséges.)

Oltár