"Hiába, Pest csak Pest, tagadhatatlan!" Múzeumközi kóborlás a Belvárosban

Időpont
Gyülekezező az evangélikus múzeum (1052 Bp. Deák F. tér 4) bejáratánál

Hiába, Pest csak Pest, tagadhatatlan! - Múzeumközi kóborlás a Belvárosban

Egy különleges "kísérő" segítségével kapcsolunk össze két kulturális intézményt. Petőfi Sándor "óriáskigyó bámészkodásával" szemléljük a városi teret, miközben izgalmas, érzelmes, borzongató történeteket hallhatunk a XIX. századi Pestről. Az Evangélikus Országos Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményi darabjait megismerve, polgárok és nemesek írásban megőrzött beszámolóin, s nem utolsó sorban Petőfi versein, prózáján, levelein keresztül elevenítünk meg tereket, találkozásokat, városi jeleneteket.

Gyülekezés: Evangélikus Országos Múzeum bejáratánál. A séta a Petőfi Irodalmi Múzeumnál ér véget.

Regisztráció: A séta ingyenes, ide kattintva lehet regisztrálni.

Időtartam: 90 perc

A sétát vezetik: Borókay Zsófia, az Evangélikus Országos Múzeum muzeológusa és Sóki Diána, a Petőfi Irodalmi Múzeum  múzeumpedagógusa.

Múzeumunk további programjairól a március 15-i nemzeti ünnepen ide kattintva tájékozódhatnak.

Belvárosi séta