Keresd a nőt! Nők a Bibliában és az egyháztörténetben

július 18 - 22.
Fonyódliget, Szélrózsa találkozó

Elékeztek még, hogy hol is találkozott Kukorica Jancsi az ő Juliskájával? Víz mellett, a patak parton hanyagolták el mindketten a munkájukat Petőfi Sándor elbeszélése szerint. Nem Kukorica Jancsi volt az egyetlen, aki a víz mellett kereste és találta meg a párját: Izsák és Jákob is a  kút mellett talált rá szerelmére, Jáél is úgy ismerkedett meg Siserával, hogy vizet adott neki. Jézus is talált víz mellett olyan nőt, akiről megemlékezik a Biblia: a samáriai asszony is éppen a kútnál járt, amikor Urunk megszólította őt.  Hogy miért találunk ilyen sok nőt a vizek mellett? A magyarázat egyszerű: a nők dolga volt a család életéről való gondoskodás és ennek egyik legfontosabb, nélkülözhetetlen alapfeltétele a víz.
A víz nem csupán H2O, gyakorlati és átvitt értelme is jóval gazdagabb, mint ez az egyszerű molekula.

A “ NŐT”  sok helyen lehet és érdemes keresni.
Mi ezúttal egyháztörténetünkben, illetve a Bibliában „nyomoztunk” és lépten-nyomon érdekesebbnél érdekesebb hölgyekbe botlottunk. Kiállításunkon az „öröm”, a „merítés”, a „szabadulás” és a „víz” motívuma is megjelenik. Munkánkat nem fejeztük be: interaktív játékokkal és feladatok megoldásával nektek kell teljessé tenni. (És ne felejtsétek el a legkedvesebb hölgyeket lájkolni!) A kiállítás tablóit ide kattintva lehet megtekinteni.